Sıkça Sorulan Sorular

PLUSKEY NASIL ÇALIŞIR

Bluetooth 4.0 barındıran tüm mobil (akıllı telefon,tablet vs.)cihazlardan plus key uygulmasını App veya Google Play‘den herhangi birisini indirmeniz gerekiyor. Çalıştırmak istediğiniz cihazı (otomotik kapı,panjur,kepenk vs.) plus key ürününe bağlayın.uygulamada yeni cihaz bölümüne tıkladığınızda ekrana taranıyor uyarısı gelecektir,şimdi pluskey ürünü üzerindeki authorize butonuna basınız ,ekranda ‘’pluskey’’ gördüğünüzde üzerini tıklamanız ve seçmenizin ardından isim bölümüne herhangi bir isimle (Kapı 1, Salon panjuru gibi)kaydedebilirsiniz.Ayrıca ekranda bulunan simge ekle bölümünü tıklayarak farklı simgeleride seçebilirsiniz.Alttaki kaydet butonuna tıkladığınızda artık çalışmaya hazır. Kaydettiğiniz her cihaz ekranda liste şeklinde sıralanacaktır.Artık cihazınızı açma-kapama-durdurma özellikleri ile komuta edebilirsiniz

Pluskey ,telefon ,tabletlerin hangi sürümleri ile çalışır.

- Plus key iphone 4s ve üstü
- iPad mini ipad 3rd. ve üstü
- iPod touch sth generation ve üstü
- iOS 7 ve üstü ve Bluetooth 4.00 olduğu sürece Android destekleyen tüm cihazların 4.3.0 sürümü ve üstü

PLUSKEY İLE HANGİ CİHAZLARI ÇALIŞTIRABİLİRİZ

- Yapı otomasyon sektöründe kullanılan tüm motorlu kapı,kepenk,panjur,perde,tente,havalandırma,açkı sistemleri,motorla çalışan tüm cihazlar. - Marka farketmeksizin, tüm cihazları ya da bir markanın , farklı modellerinin tümünü kontrol etmek mümkün. - Ayrıca ışıklandırma sistemleri,alarm,sulama vs. kontrol edebilirsiniz.

UYGULAMAYI CİHAZINA YÜKLEYEN BİR KİŞİNİN PLUSKEY ÜRÜNLERİNİ KONTROL ETMESİ MÜMKÜNMÜDÜR ?

Bu mümkün değildir.Ancak eşleştirdiğimiz cihazla haberleşir ve komut alır. Şifreleme sistemleri ,sıradan kumandalardan kat ve kat daha güvenlidir.

TELEFONUMU KAYBETTİM NASIL KUMANDA EDERİM?
Plus key uygulamasını herhangi mobil cihaza indirip aynı uygulama sırası ile kumanda etmeye başlayabilirsiniz.

TELEFONUMU KAYBETTİM, CİHAZA ERİŞİMİ ENGELLEYEBİLİRMİYİM?
Pluskey ürünleri üzerindeki authorize butonuna yaklaşık 10 sn basılı tutmanız tüm kayıtlı şifreleri silecektir.Kayıtlı mobil cihazların erişimi engellenmiştir.

ETKİLİ MESAFE NE KADAR?
Yaklaşık olarak 30 m ile 50m arasında ilave cihazlarla 150m kadar uzatılabilir.

NEDEN BLUE TOOTH ?
Yeni nesil blue tooth teknolojisi B.L.E düşük enerji tüketimi ,stabil bağlantı
mobil cihazlara uyumlu olması nedeniyle tercih edilmektedir.

TEK MOBİL UYGULAMA İLE KAÇ PLUS KEY CİHAZI KONTROL EDİLEBİLİR.
Mobil cihazınızın kayıt kapasitesi ile değişmekle birlikte (yaklaşık 1000 farklı cihaz )

UYGULAMA İLE UZAKTAN ŞEHİR DIŞINDAN KAPILARIMI KONTROL EDEBİLİRMİYİM.
Avrupa güvenlik yasalarında temel güvenlik kuralı olarak otomatik kapıların,açkı sistemlerinin uzaktan kontrolünde ,acil durumlarda müdahale edebilmeniz için belirli görüş mesafesinde olmanız gerekmektedir.Dolaylı olarak uzak mesafelerden kapılarınızı açmak teknik olarak mümkün olsa bile kanunen ve pratikte tercih edilmeyen bir durumdur.

PLUSKEY ÜRÜNLERİNİ TELEFON ,TABLET OLMAKSIZIN KONTROLÜ MÜMKÜNMÜDÜR?
Pluskey ürünlerinde bulunan harici buton girişi ile komuta edilebilir.Ayrıca uzaktan kumanda ile de kumanda etmek mümkündür.